התמכרות לגיימינג

מכור לגיימינג
מכור לגיימינג

משחקי מחשב הם סוג של בידור אינטראקטיבי שמשחקים לעתים קרובות על ידי ילדים, בני נוער ומבוגרים. זוהי צורת אמנות שמטרתה לבדר ולספק הנאה לשחקן. משחקי מחשב הפכו לצורת בידור כה פופולרית, עד שהיא הובילה גם להתמכרות.

ישנם כמה סוגים שונים של משחקי מחשב שאנשים משחקים. הסוג הנפוץ ביותר הוא משחק היריות בגוף ראשון שבו אתה משחק מנקודת המבט של הגיבור על מנת להביס אויבים ולהשלים יעדים. סוגים אחרים כוללים משחקי אסטרטגיה, משחקי תפקידים ואקשן הרפתקאות. כל הסוגים הללו עלולים להוביל להתמכרות כאשר הם משוחקים לפרקי זמן ארוכים.

אין להכחיש שמשחקי וידאו הפכו לחלק מרכזי בתרבות שלנו. האינטרנט תרם לכך בכך שסיפק לגיימרים מקום לחלוק את המחשבות והדעות שלהם על המשחקים האחרונים, כמו גם טיפים וטריקים להשלמת משחק.

עם זאת, התמכרות זו עלולה להשתלט על חייהם של אנשים ולהפריע למערכות היחסים שלהם, לעבודה או ללימודים.

זה לא נדיר ששחקנים מבלים בממוצע 12 שעות ביום במשחקי וידאו. לעתים קרובות הם משחקים עד שהם עייפים מדי או רעבים מדי כדי להמשיך.

משחקי מחשב קיימים כבר הרבה זמן והם לא הולכים לשום מקום. אבל עם המגמה הנוכחית של התמכרות למשחקים, עלינו להיות זהירים ומודעים לסיכונים הכרוכים בכך.

היו מקרים שבהם אנשים איבדו את מקום עבודתם או את נישואיהם בגלל שהם מכורים למשחקי מחשב. ההתמכרות נקשרה גם לבעיות נפשיות כמו דיכאון, חרדה ואפילו מחשבות אובדניות.

מה לעשות אם הילד מכור למשחקי מחשב?

אין זה נדיר שילדים מתמכרים למשחקי מחשב במיוחד עכשיו אם יש להם פלייסטיישן 5. חשוב שהורים יבינו את הסכנות של התמכרות זו, ומה הם יכולים לעשות אם ילדם יתמכר.

ישנם מספר סימני אזהרה שהורים צריכים להיזהר מהם כאשר מדובר בהתמכרות למשחקים אצל ילדיהם. אלו כוללים:

– הילד שלהם משחק יותר ממה שהיה בעבר, וישאר ער מאוחר יותר בלילה לשחק

– הם מזניחים תחביבים ופעילויות אחרים שנהנו מהם

– הם מוציאים את כל כספם על משחקים או קונים דברים הקשורים למשחקים, כמו קונסולות או משחקים חדשים

מחקר שנערך ב-2006 על ידי אוניברסיטת מונטריאול מצא כי 8% מהילדים מכורים למשחקי מחשב. והמספר הזה עולה ככל שעוד משחקים יוצאים מדי שנה.

מה על הורה לעשות אם ילדו מכור למשחקי מחשב? הדבר הראשון שהם צריכים לעשות הוא להבין את הבעיה ולדעת עם מה הם מתמודדים. זה יקל עליהם למצוא את הפתרון הנכון להתמכרות של ילדם.

העולם משתנה, וכך גם הדרכים שבהן אנו מבלים את זמננו הפנוי. אחד הבילויים הפופולריים ביותר בקרב ילדים כיום הוא משחקי מחשב.

כיום, זה יכול להיות קשה לדעת כמה זמן הילד שלך מבלה במחשב או בקונסולת המשחקים שלו. זה יכול להיות אפילו יותר קשה לדעת אם הם מבלים יותר מדי זמן עם המשחקים שלהם.

טיפים להתמודדות עם ילד שיש לו התמכרות למשחקי מחשב

קשה מאוד להתמודד עם ילד שמכור למשחקי מחשב. בעבר הורים היו צריכים לדאוג שילדם יתמכר לסמים או לאלכוהול, אבל עכשיו זה משחקי מחשב.

ישנן דרכים רבות שבהן הורים יכולים לעזור לילדיהם בהתמכרות זו. יש גם דרכים רבות בהן ילדים יכולים לעזור לעצמם.

הורים צריכים לנסות לשמור את המחשב באזור משותף של הבית כדי שיוכלו לראות מה ילדם עושה בו כל הזמן. הם גם צריכים להיות בטוחים לא לתת לילד שלהם יותר מדי זמן מסך ולנסות לגרום לו להיות מעורב בפעילויות אחרות כמו ספורט או קריאת ספרים במקום לשחק במשחקי וידאו כל היום.

ילדים צריכים לדעת שזו לא רק התמכרות; יש לזה השלכות חמורות והם צריכים לעשות משהו בנידון בהקדם האפשרי לפני שהם יתחילו לפספס הזדמנויות כמו לצאת החוצה, להיות חברתי, או אפילו להיכנס לקולג' כי הם מבלים את כל היום במשחקי וידאו במקום זאת.

חשוב לנהל שיחה עם הילד ולוודא שהוא מבין את השפעת ההתמכרות שלו. חשוב גם להציב גבולות למה שהם יכולים ומה לא יכולים לעשות, כמו גם מה מותר להם לשחק.

משחקי מחשב הם ממכרים באופיים, ולכן חשוב להגדיר גבולות לזמן המשחק. לדוגמה, אסור לאפשר לילדים לשחק יותר משעתיים ביום או בסופי שבוע.

הצעד הראשון בהתמודדות עם ילד המכור למשחקי מחשב הוא לוודא שבריאותו וביטחונו של הילד מטופלים. משמעות הדבר היא שעליך להיות מודע לכל סימנים פיזיים של חוסר פעילות, כגון ירידה במשקל, עייפות וחוסר אנרגיה. אם אתה מבחין בסימנים אלה אצל ילדך, אז זה הזמן לנקוט בפעולה.

השלב השני יהיה לגלות איזה סוג של משחק מחשב ילדכם משחק. ישנם סוגים רבים ושונים של משחקים בשוק ולכל אחד יש סט מאפיינים משלו שיכולים לגרום להתמכרות. לדוגמה, משחקים מסוימים דורשים הרבה יותר מעורבות מנטלית מאחרים וזה יכול להוביל להתמכרות ביתר קלות. השלב השלישי יהיה לגלות אילו פעילויות נוספות ילדכם עושה מלבד המשחק. אם אין להם תחביבים או תחומי עניין אחרים, הם עשויים להזדקק לעזרה במציאת דברים חדשים לעשות עם הזמן שלהם כדי שלא ירגישו שאין להם משהו יותר טוב לעשות מלבד לשחק את המשחק כל היום.

איך לגמול את עצמי ממשחקי מחשב שאני משקיע בהם יותר זמן מאשר העבודה שלי?

זה לא נדיר למצוא אנשים שמבלים יותר זמן במשחקי מחשב מאשר בעבודתם. זה אפילו יותר נפוץ למצוא אנשים שיש להם התמכרות למשחקים ומכורים למשחקי וידאו.

ישנן דרכים רבות לתגמל את עצמך ממשחקי מחשב שאתה משקיע בהם יותר זמן מאשר בעבודה שלך. דרך אחת היא לשחק רק במשחק במשך כמות מסוימת של שעות ביום. דרך נוספת היא על ידי הגדרת מערכת תגמול עבור עצמך כאשר אתה מסיים שלב או מנצח את המשחק.

יש אנשים שיכולים להתמכר למשחקי מחשב ולהשקיע בהם יותר זמן מאשר בעבודתם. זו בעיה כי הם לא מוציאים מזה כלום, וזה גם מבזבז את זמנם. ישנן דרכים רבות שבהן תוכל לתגמל את עצמך ממשחקי מחשב, אך הדרך הטובה ביותר היא להפסיק לשחק במשך פרק זמן מסוים בכל יום.

התמכרות למשחקים היא נושא שהולך והופך נפוץ יותר ויותר בחברה שלנו. חשוב לציין שההתמכרות הזו לא תמיד חייבת להיות דבר רע. יש הרבה אנשים שנהנים ממשחקים ומשתמשים בו כדרך לברוח מהמציאות.

על מנת להפסיק את ההתמכרות, חשוב לזהות את שורש הבעיה. אחת הדרכים שבהן אנשים יכולים לעשות זאת היא על ידי תגמול במשהו אחר כשהם משלימים משימות ברשימת העבודה שלהם. זה יכול לעזור להם לחזור למציאות מבלי להרגיש שהם מפספסים משהו.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן